7 Ekim 2020

BILLBOARD

bilboard

Billboard reklam verme ve  billboard kirama konusunda doğru yerdesiniz. Billboard fiyat listesi öğrenmek ve Billboard reklam vermek için bize ulaşın..

Billboard şehrin en bilinen ve yaygın olan reklam ünitesidir. Genelde yol kenarlarında yan yana bulunur. Genellikle ölçüleri Baskı Alanı En 3.50 metre, Boy 2.00 metredir. Görünen Alan en 3.40 metre, Boy 1.90 metredir.

Açıkhava’daki reklam panolarının birçoğuna günlük kullanımda billboard denilmektedir. Ancak genel olarak “reklam panosu” şeklinde algılanan billboard açık hava reklam araçlarından sadece bir tanesidir. Açıkhava reklam araçları için kullanılan genel bir ifade olarak bilinse de teknik olarak billboard başlı başına en yaygın reklam aracıdır.

Billboard; şehir merkezlerinde yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu yerlere monte edilen trafiği ve görüş alanını engellemeyecek şekilde en yaygın açık hava reklam araçlarıdır Farklı illerde farklı ölçülerde bilboardlar mevcuttur.

*Billboard reklam panoları; minumum 10 adet olmak üzere en az 1 haftalık süreler için ve en az 2 adedi yan yana gelecek şekilde kiralanır.

*Hafta ve adet kullanımına bağlı olarak reklam fiyatlarında çeşitli indirim oranları uygulanabilmektedir.

BİLLBOARD KİRALAMA AŞAMALARIbilboard reklam

1.Mecra Seçimi: Şehrin en işlek yerlerinde yer alan mecralardan markanıza uygun olanı seçin. Alanında uzman müşteri temsilcilerimizle, markanıza uygun mecralar hakkında görüşme yapın.
2.Yerlere Karar Verme: Almış olduğunuz detaylı bilgiler markanız için en uygun noktalara birlikte karar verelim. Seçilen en uygun noktalar arasında yer listeleri üzerinden boş noktaları belirleyelim.
3.Teklif İsteyin: Markanız için en etkin satın alma planını inceleyelim. Yer listesinden uygun olan noktaları bütçelendirerek size özel indirimlerle sunalım.
4. Satın Alın: Markanızın en uygun mecralarda, en etkin biçimle yapılan satın alma planını tamamlayalım. Markanız açıkhavada büyüsün.

 

 

 

billboard-ankaraBillboard alüminyumdan ve demirden imal edilen, araç ve yaya trafiğinin genellikle yoğun olduğu yollar ya da kavşaklara konumlandırılan ve yaygın olarak kullanılan açık hava reklam modelidir. Bu tip araçlar açık hava tanıtım sektörünün 1990’lı yılların başında kullanmaya başladığı ilk reklam mecralarından biridir.

Ülkemizde ilk olarak 1985 yılında Ankara’da kullanılmaya başlanmış daha sonra büyük illerimize yayılmıştır. Şimdi Ankara billboard reklam kullanımında İstanbul’dan sonra 2. sıradadır. İlk yıllarda altyapı yetersizliğinden bakımsız, dağınık ve belli bir kaliteden yoksunken yerel yönetimlerin açık hava reklamcılığına el atması ile düzensizlik ve başıboşluk ortadan kaldırılmış, kentlerde bunların sayısı belirlenmiş ve sınırlandırılmıştır. Günümüzde Türkiye’de açık hava reklamcılığında en çok kullanılan 2. reklam mecrasıdır.

Billboard yapımında, genellikle afiş baskıları ofset tekniğiyle ve paftalı basılmaktadır ve görselin vitrine uygulanması “kostik” veya “su bazlı” yapıştırma usulüyle gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda dijital ve serigrafi baskı sektöründeki gelişmeler, sektör için geliştirilen yeni malzeme ve makineler ile bunlar üç boyutlu uygulamalar ile ilgi çekmektedir.

Billboard Baskı Özellikleri:

Billboard afişlerinin 115gr/m2 ağırlığında mat kuşe, su bazlı ve blueback özelliğine sahip olması gerekir. Baskı aşamasında açıkhava reklamcılığı için özel olarak üretilen matbaa boyaları kullanılmalıdır.Bu özelliklere sahip kağıt ve boyaların kullanılmaması durumunda; afişler yapıştırma işlemi sırasında kolayca kırışmakta ve yırtılmaktadır. Yapıştırma işlemi sırasında yoğun yapıştırıcı kullanılması gerektiğinden bu durum afişlerde deformasyona sebep olmakta ve reklam ünitesine de zarar vermektedir. Blueback kağıt suda bekleme esnasında uzama yapmaktadır. Görsel kaybının önlenmesi için ölçülere dikkat edilmelidir. Bu afişlerinin 4 parça halinde basılması gerekmektedir. Afiş parçalarının kenar kesimleri düzgün olmalı ve bindirme paylarına dikkat edilmelidir.

Billboard Asım Bilgileri

Afiş Teslim Günleri :
BB/BB+ Cumartesi 12:00’ye kadar

Afiş Asım Günleri :
BB/BB+ Pazar 20:00 – Pazartesi 24:00(İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kırıkkale, Çankırı dışındaki illerde Pazartesi 09.30 – Pazartesi 24.00)

Haftalık kira fiyatları için bize ulaşın..

Ajansımız hakkında detaylı bilgi almak için ajans web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

billboard-ankara1

error: İçerik korunmaktadır.